ایجاد حساب کاربری

*

*

*

*

*

*

رمز عبور را فراموش کرده اید ؟

*

بازدیدگنندگان گرامی، بخش دانلود موسیقی به سایت اضافه شد.

به کانال تلگرام ما بپیوندید:

غذاهای نامناسب برای دوره شیردهی

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

بهتر است برای شروع تغذیه کمکی، ابتدا سبزی ها، میوه ها و برنج را آغاز نمایید و سپس کودک را با مواد پروتئینی آشنا کنید. اگر غذاهای مختلف را جداگانه به او بدهید، در صورت ایجاد حساسیت، عامل آن را به راحتی شناسایی خواهید کرد. مصرف برخی مواد غذایی در این دوره ممنوع است، که می توانند حساسیت زا باشند و علایمی نظیر تهوع، اسهال، استفراغ، خارش، قرمزی پوست و کهیر را ایجاد نمایند. عمده ترین مواد غذایی که بچه ها نباید آنها را مصرف کنند، عبارتند از:

1-نمک: هرگز به غذای شیرخوار نمک نیفزایید، این کار فشار بسیار زیادی را به کلیه های او وارد می کند.

2-قند: شیرخواران به قند (قنداب) و غذاهای شیرین نیاز ندارند زیرا شیر مادر و قند موجود در سبزی ها و میوه ها نیازهای آنان را تامین خواهد کرد.

3-خشکبار و دانه های روغنی: استفاده از خشکبار به طور کلی ممنوع می باشد زیرا احتمال ایجاد آلرژی و ورود دانه ها به حلق و خفگی شیرخوار به دنبال مصرف آنها افزایش می یابد.

4-شیرگاو: استفاده از شیر گاو در این دوره مجاز نیست. از مصرف شیرهای پاستوریزه و هموژنیزه هم پرهیز کنید زیرا در میزان چزبی آنها تغییراتی داده شده است که برای تغذیه شیرخوار مناسب نمی باشد.

5-تخم مرغ: مصرف تخم مرغ کمل یا حتی غذاهای حاوی تخم مرغ تا یک سالگی مجاز نمی باشد.

ماهی: بهتر است تا دو سالگی غذاهای دریایی به کودک ندهید.

7-مرکبات: ممکن است مرکبات موجب دل درد شیرخوار شوند حال اگر مجبور به استفاده از مرکبات هستید، حتما هسته های آن را جدا سازید.

8- مواد غذایی سفت: مصرف هر نوع مواد غذایی سفت که احتمال ورود به حلق و امکان خفگی را افزایش می دهد، ممنوع است.

منبع: جی. ا. فراست، مادر کافی، انتشارات زوار

 

بالا