ایجاد حساب کاربری

*

*

*

*

*

*

رمز عبور را فراموش کرده اید ؟

*

بازدیدگنندگان گرامی، بخش دانلود موسیقی به سایت اضافه شد.

به کانال تلگرام ما بپیوندید:

وقت آزاد و اوقات فراغت در ابتدای تولد نوزاد برای پدر و مادر

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

وقت آزاد و اوقات فراغت در ابتدای تولد نوزاد برای پدر و مادر

 

موثرترین شیوه در تربیت نوزاد و کودک، تفریح کردن همراه او و لذت بردن از وجود وی است. تربیت بچه کار دشواری  است و در بهترین حالت نیز فرصت چندانی برای شما باقی نمی ماند ولی لذت های خاص خود را دارد. بنابراین، از وجود کودک خود لذت برده و با آنها تفریح کنید. کودکان را به چشم موجودی که باید دایم به او رسیدگی کنید، نگاه نکنید. بلکه آنان را منبع لذت و تفریح بدانید. لذت بردن از تربیت کودک معیار بسیار مهمی در موفقیت شما در پدر و مادر موفق بودن است.

این لذت زمانی امکان پذیر می گردد که حد و حدود و روال معینی را مشخص کرده باشید و اجازه نداده باشید که خدشه ای به خط قرمزها وارد شود. چند سال اول زندگی کودکتان، سالهای ارزشمندی هستند که باید از آن لذت بسیاری ببرید، چرا که این دوران کوتاه است، به سرعت می گذرد و هرگز تکرار نمی شود. بنابراین، از این سالها بیشترین لذت و استفاده ممکن را ببرید. با به دنیا آمدن کودکان، وقت چندانی برای اوقات فراغت باقی نمی ماند، پس باید از هر فرصتی برای به دست آوردن آن استفاده کنید.

همه اعضای خانواده به زمان و وقت اختصاصی و مخصوص به خود احتیاج دارند. بنابراین، باید برای خود، همسر و فرزندان دیگرتان این زمان را در نظر بگیرید. همه اعضای خانواده به توجه شما احتیاج دارند و اگر همه توجه خود را به فرزند کوچک معطوف کنید، سایر اعضای خانواده از جمله خودتان دچار کمبود محبت خواهید شد و لذت بردن از زندگی دشوار می گردد. وقت شخصی به همه اعضای خانواده، حتی خود شما، کمک می کند تا توجه و نوازش کافی را دریافت کنید. در ضمن، این امکان را می دهد که پس از بچه دار شدن نیز روابطتان با دیگران (همسرتان، پدر و مادر، خواهر، برادر و دوستان، برقرار و پایدار باقی بماند. برای ایجاد وقت شخصی و اوقات فراغت باید برنامه ریزی مناسبی داشته باشید، شاید کار سختی به نظر بیاید، ولی بدون تردید به زحمتش می ارزد. اگر مراقب خود و روابطتان نباشید، در دراز مدت از نظر ذهنی و عاطفی تخلیه می شوید و دیگر توانایی تغییرات ضروری را نخواهید داشت. این روزها، درباره وضعیت کودکان در خانواده هایی که هر دوی والدین شاغل هستند یا خانواده های تک والد بحث های بسیاری مطرح شده است اما شما به این موضوع توجه بیش از اندازه نداشته باشید و به برنامه ریزی برای ایجاد اوقات فراغت خود فکر کنید. همواره در تربیت فرزندتان بکوشید و هیچ گاه نیروی خود را صرف سرزنش و احساس گناه نکنید. تلاش خود را افزایش دهید تا از زندگی و کوشش خود لذت تمام را ببرید.

منبع: مادر کافی، جی.ا. فراست، ترجمه دکتر مهبد ابراهیمی

بالا