ایجاد حساب کاربری

*

*

*

*

*

*

رمز عبور را فراموش کرده اید ؟

*

بازدیدگنندگان گرامی، بخش دانلود موسیقی به سایت اضافه شد.

به کانال تلگرام ما بپیوندید:

زمانِ اختصاصی برای زوجین (والدین)

زمانِ اختصاصی برای زوجین (والدین) 

 

زمانِ اختصاصی برای زوجین (والدین)

رابطه شما با همسرتان درست مانند کودکی که در حال تربیت او هستید، به رسیدگی و مراقبت نیاز دارد. پس از تولد فرزند، باید چند ساعت از وقتتان را صرف همسرتان کرده و در مورد تمام مسائل (نه فقط بچه ها) با یکدیگر صحبت کنید. برای این منظور زمانِ مشخصی را در نظر بگیرید و اوقات فراغت مشترک داشته باشید.

حتی می توانید کودکان را به یکی از آشنایان خود بسپارید و با همسرتان به میهمانی یا سینما بروید و یا چند ساعتی را با یکدیگر در خانه تنها بمانید و وقت خود را در مواردی که مایلید، صرف کنید. این کار خودخواهانه نیست و بی توجهی به بچه ها محسوب نمی گردد بلکه برای انجام بهتر وظایف پدری یا مادری ضرورت دارد. به یاد داشته باشید، مهم ترین مسئله، رابطه شما و همسرتان است که هرگز نباید به آن خدشه ای وارد شود.

والدینی که برای خودشان وقت صرف می کنند، بهتر می توانند رویه یکسانی را در مورد تربیت بچه ها در پیش بگیرند. علاوه بر این، موفقیت پدر و مادر در تربیت فرزند وابسته به اتحاد و همبستگی آنان است. به عبارت دیگر، باید ارتباط آنان همچنان برقرار باشد و در واقع زوج باقی بمانند نه اینکه نقش همسری را فراموش کرده و فقط به پدر و مادر بودن اکتفا کنند. بدین ترتیب، خط قرمزها را با مشورت همسرتان تعیین خواهید کرد و مسائلی مانند خواباندن کودک تبدیل به وظیفه ای مشترک می گردد. وقتی فشار کار بر دوش یکی از والدین باشد، مقدمه و موجبات نارضایتی و دلخوری وی فراهم می شود، علاوه بر این رویه پدر و مادر در قبال کودکان یکسان نخواهد بود و سرانجام خیلی از مسائل به وخامت می گرایند. به عبارت دیگر، باید هم نقش مادر-پدری و هم نقش همسری را بخوبی ایفا نمایید البته این امر هرگز کار آسان و سهلی نخواهد بود، ولی به این طریق می توانید مانع بروز بسیاری از دردسرهای آینده شده و آرامش و دوام خانواده را تضمین نمایید.

تفریح خانوادگی

برای تفریحی که تمامی اعضای خانواده در آن شریک باشند، وقت خاصی را در نظر بگیرید. همراه هم به پیک نیک یا مسافرت بروید، همگی با هم بازی کنید و کارهای ناتمام و نگرانی ها را به دست فراموشی بسپارید. برای مثال، اگر ملافه ها دو روز دیرتر شسته شوند، مسئله مهمی اتفاق نمی افتد، مهم این است که اعضای خانواده از زندگی لذت ببرند و در کنار هم شاد باشند. هرگز این اصل را فراموش نکنید که باید از وجود بچه ها لذت ببرید.

منبع: مادر کافی، جی فراست

 

 

همچنین مطالب زیر را مطالعه نمایید:

 

چگونه بچه ها را به علم و دانش علاقه مند کنیم؟ 
عوامل موثر در اعتماد به نفس کودکان  
 تنبیه کودکان (دکتر برتراند راسل)
بالا